Domki holenderskie

Dom w stylu holenderskim

Jaki to styl? Czym charakteryzuje się dom holenderski? To podstawowe pytania jakie nachodzą każdą osobę niezaznajomioną z tematyką domków którym poświęcona jest ta strona.

Najprościej mówiąc, domek holenderski jest rodzajem domku kempingowego. W Internecie można znaleźć także inną nazwę „domek angielski„, ale jest to praktycznie ten sam rodzaj domu (różnice najczęściej dotyczą wyposażenia, lub wymiarów i są związane ze standardami produkcji domków w obu krajach). Inna nazwa związana jest głównie z tym, że zarówno w Holandii, jak i Wielkiej Brytanii domki te zyskały olbrzymią popularność.

Dom holenderski nie nadaje się raczej jako całoroczne miejsce zamieszkania w warunkach polskich ze względu na niskie temperatury późną jesienią i zimą. Jest jednak świetnym rozwiązaniem dla osób posiadających działkę rekreacyjną. Niski koszt powoduje, że wypoczywanie w takim domku w okresie wiosenno-letnim jest stosunkowo łatwe dostępne.

Warto zauważyć, że posiadanie domku holenderskiego nie wymaga na dzień dzisiejszy uzyskania jakichkolwiek zezwoleń, takich jakie są wymagane przy stawianiu tradycyjnego domku letniskowego.